top of page




Kozmo




Błogosławieństwo Wilka czyli cegiełka dla Burzuma
Ars moriendi, ars vivendi, memento noctem: Kiedyś zastanawiałem się co będzie jak mój ojciec umrze. Ponoć przed śmiercią przewija się całe życie przed oczami, ale i gwiazdy się przewijają przed oczami oraz ruchy galaktyk. Gdzie to ginie wszystko, gdy odchodzimy? Jak napisał F. Nietzsche: "Kto widzi gwiazdy jako coś nad sobą ten nie ma jeszcze wzroku mędrca." Do takich samych wniosków dochodzę jak myślę o swojej śmierci, i że całe niebo traci dla nas rację bytu z perspektywy t


Tęsknota za wiecznością
Nietzsche's music fan video by Kozmo: Czyli o tym, czy warto, czy nie warto się reinkarnować(!)... Znów cytuję tu Nietzschego: "Zgiń mówi ból. Lecz nad ból rozkosz głębiej łka, wieczności chce, bez dna, bez dna!". Czy bardziej chcielibyśmy żyć wiecznie, czy raczej umrzeć w końcu (a może nigdy się nie narodzić?). Po pierwsze chciałem tutaj omówić nietzscheańską ideę Wiecznego Powrotu. Otóż był to jak sądzę eksperyment myślowy i wyzwanie. Następujące: czy tak kochasz i jesteś w


O pogaństwie i chrześcijaństwie
Myślę, że poganie mieli większe poczucie humoru pod względem obrazów uczuć religijnych także... I narażę się przez to na gniew dziadów-pradziadów tym oto wideo, które niech będzie tytułem wprowadzenia. Pogańskie bożki: Teraz wymienię stopnie do wynaturzenia duchowo-religijnego: Najpierw wierzono w bogów. Później boga. Później Chrystusa. Na końcu kazali wierzyć już tylko w kościół!!! Żyjemy w okropnie sztucznych czasach i zinstytucjonalizowanych czasach. Np. od edukacji mamy t
bottom of page