top of page

Błogosławieństwo Wilka czyli cegiełka dla Burzuma

  • 20 sty 2023
  • 1 minut(y) czytania

Zaktualizowano: 20 cze

Ars moriendi, ars vivendi, memento noctem:


Kiedyś zastanawiałem się co będzie jak mój ojciec umrze. Ponoć przed śmiercią przewija się całe życie przed oczami, ale i gwiazdy się przewijają przed oczami oraz ruchy galaktyk. Gdzie to ginie wszystko, gdy odchodzimy? Jak napisał F. Nietzsche: "Kto widzi gwiazdy jako coś nad sobą ten nie ma jeszcze wzroku mędrca." Do takich samych wniosków dochodzę jak myślę o swojej śmierci, i że całe niebo traci dla nas rację bytu z perspektywy tego, że każdy z nas kiedyś umrze. Druga ilustracja wideo (poniżej) jest o przezwyciężaniu lęku przed śmiercią, to też oda do przyrody, gdy patrzy się w gwiazdy, nagrana podczas skrajnie indywidualnej wycieczki. Wszystkie filmy mocno "inspirowane" pewnym inspiratorem (wtajemniczeni będą wiedzieli o kogo chodzi). Reasumując, tak jak w tej ilustracji patrzy w gwiazdy mędrzec. I obopólnym szacunkiem, czcią i bojaźnią do siebie i gwiazd, zwie je córami nieboskłonu...


Cierniowe dary gwiazd:

Jeśli światło nas zabiera:


Brama mroku:


Burzumiczny kraj-obraz:



Tripping on Burzum:

Burzum stajl baj Kozmo:


 
 
 

Komentarze


bottom of page