top of page




Kozmo




O instytucji państwa (i wojnie)
3 wojna (głupia) światowa: Dlaczego państwo jest tworem sztucznym i abstrakcyjnym. Dlaczego tzw. "piękna wartość"-ojczyzna to wartość abstrakcyjna? Z tego prostego powodu, że ludzi było coraz więcej trzeba było ich jakoś organizować i ktoś chciał rządzić. I tak aż po dzisiejsze czasy. Jak napisał Nietzsche państwo ŁŻE, że jest ludem (wielkim plemieniem). Zatem jaki sens jest toczyć wojnę o coś tak nienaturalnego i abstrakcyjnego? Rozumiem rywalizację sportową między reprezent


Człowiek jako zagrożony gatunek
Tutaj trzy widea obrazujące co mam na myśli, zakończone zdjęciem wyrażającym pytanie egzystencjalne związane z tym wszystkim. Mizantropocen: Zagrożony gatunek: Moja obawa: Płaczący ork:


Idą ludzie Babilonu
(Nie)godność istnienia: Droga w dół, którą płodzi uległość z płytkości myślenia ludzi (jeszcze gorzej, gdy głębokie mają tylko własne poważanie). Spróbuję nieco wyjaśnić o co mi tutaj chodzi... Generalnie, o ostrzeżenie przed nadmierną ufnością i uległością z lenistwa, tylko jeśli masz "wnętrze", czyli ruszasz mózgiem, masz jeszcze jakiś wpływ na rzeczywistość. W przeciwnym wypadku będziesz jak liść na wietrze, czy owca hodowlana nieświadomie idąca prosto "do nieba". Wszyscy
bottom of page